Cu ocazia Galei Tranzit de Logistică de la Oradea am stat de vorbă cu Artur Kalisiak despre asemănările și deosebirile dintre transportatorii polonezi și transportatorii români, Pachetul Mobilitate, transportul intermodal, nivelul producției din Polonia din ultimii ani, efectele Green Deal, creșterea costurilor de transport, competiția neloială din transporturi, înlocuirea tahografelor cu cele inteligente de generația a doua și subvențiile pentru achiziția de camioane electrice.

Artur Kalisiak, director pentru proiecte strategice în cadrul asociației poloneze de transport și logistică TLP, a fost prezent în aprilie pentru a doua oară la o conferință Tranzit. Cu ocazia Galei de la Oradea am stat de vorbă despre cum se văd de la Varșovia principalele teme ale momentului – criza economică și cea din […]

Conținut restricționat

Cumpară unul din abonamentele noastre pentru a avea acces la toate informațiile imediat sau fă-ți cont pentru a vedea articolele mai vechi de 3 luni.

Abonează-te